QUADY

Dla różnych grup wiekowych

Możemy śmiało powiedzieć, że nasze quady i jedyne takie miejsce we Wrocławiu daje możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu. Jest to miejsce gdzie można zmierzyć się ze sportem motorowym i własnymi słabościami.

QUADY to czterokołowe jednoosobowe lub dwuosobowe pojazdy przeznaczone do poruszania się w ekstremalnie trudnym terenie. Nie ma przeszkody, która stanowiłaby problem dla tego pojazdu. W czasie wizyty w Forcie Przygody na początku uczestnicy odbywają krótkie szkolenie, podczas którego poznają podstawy techniki jazdy i zasady bezpieczeństwa.
Po zakończeniu szkolenia obejmującego zasady obsługi, prowadzenia oraz bezpieczeństwa. Przeszkolona osoba po podpisaniu stosownego oświadczenia ma możliwość samodzielnego prowadzenia quada w terenie lub na zawsze pod okiem instruktora. Udział w jazdach quadami na naszym terenie nie wymaga prawa jazdy. Każdy na czas jazdy ma własnego quada (jazda z instruktorem oznacza każdy na osobnym quadzie).

Posiadamy quady do jazdy dla dzieci i młodzieży. Dla dzieci quady elektryczne , a dla młodzieży spalinowe. Zapytaj o szczegóły przy rezerwacji.

Jeśli w atrakcji mają uczestniczyć dzieci poniżej 16 roku życia wozi je nasz instruktor. Na uczestnictwo w zajęciach o podwyższonym ryzyku dla dzieci i młodzieży wymagana jest pisemna zgoda pełnoprawnych opiekunów. W powyższym przypadku imprez z dziećmi nasz instruktor może zabrać na przejażdżkę jako współpasażera.

Jazdy poza terenem Fortu (wynajmy sprzętu na pikniki itp) zlecone na terenie klienta są indywidualnie kalkulowane i powiększane o koszty transportu.

Dysponujemy własnymi quadami dla dorosłych jak i dla dzieci : HONDA TRX, Yamaha Big Bear, Linhai, BenQ o pojemności od 150 – 350 cm.

Dla naszych najmłodszych klientów polecamy quady, które mogą prowadzić samodzielnie dzieci w wieku 6 – 9 lat (uzależnione jest to także od wagi do 28 kg).

Jazda po torze quadowym

Torowe jazdy odbywają się po zamkniętym terenie ze zróżnicowanymi przeszkodami jak podjazdy, rowy oraz doły. Długość tras na torze to około 1500 metrów niezapomnianych wrażeń. Jazdy tutaj odbywają się lżejszymi quadami max 300cm3. Teren jest również przystosowany do jazdy dla młodzieży. W jednym czasie na torze przebywają max 4 quady. Instruktor czuwa nad bezpieczeństwem uczestników w centralnym punkcie toru.

Propozycja jazdy torowej jest dla tych którzy niekoniecznie chcą się zakopać po kolana w błocie i czują że średni poziom trudności jest dla nich idealny. Ze względu na wielkość toru proponujemy tutaj 30 minutowe jazdy.

Dla osób które oczekują więcej ekstremalnych wrażeń z jazdy proponujemy JAZDĘ TERENOWĄ na trasach trudnych.

Jazda terenowa

Jazdy terenowe to wymagające starcia z trudnymi trasami rozłożonymi na potężnej powierzchni. Fragmenty poczołgowego poligonu z dużą ilością błota, serii wzniesień, rowów oraz ostrych podjazdów. To wszystko oczywiście po zaliczeniu wstępnych, łatwiejszych tras. Jazda taka jest realizowana dla max 4 osób – często jednak proponujemy jazdy 2 lub 3 osobowe ze względów bezpieczeństwa. Na takim terenie używamy quadów 300-450cm3 i często z napędem 4×4 bo inaczej nie da rady. Podczas jazdy terenowej instruktor na swoim quadzie zawsze prowadzi konwój i pilnuje bezpieczeństwa oraz dba o mocne wrażenia zapewniając dostosowaną do umiejętności uczestników trasę.

Taka jazda często wciąga dopiero po jakimś czasie i dlatego proponujemy tutaj jazdy 60 minutowe. Oczywistą sprawą na takim terenie jest duża ilość błota dlatego prosimy pamiętać o odpowiednim ubraniu oraz obuwiu (wierzchnie mundury można u nas wynająć – lecz to co pod nimi nierzadko też wymaga wymianie po takiej zabawie).

W obu wersjach jazdy

Nie ma możliwości jazdy dla osób które są pod wpływem alkoholu lub innych substancji/środków niedozwolonych podczas prowadzenia pojazdów. Decyduje o tym instruktor realizujący usługę.

Dla bezpieczeństwa uczestników każdy musi przejść szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz obsługi sprzętu. Po szkoleniu każdy uczestnik podpisuje oświadczenie o wynajęciu quada i zapoznaniu się z zasadami. Na czas jazdy zapewniamy: quada, paliwo, kask oraz obecność instruktora. Do jazdy należy przygotować własny strój (lub wypożyczyć u nas) oraz posiadać odpowiednie obuwie z twardą podeszwą.

Jazdy quadami realizujemy w grupach maksymalnie 3-4 osobowych + instruktor. W przypadku większych grup w czasie oczekiwania na jazdę proponujemy dodatkowe atrakcje lub ognisko/grilla. Zapytaj o szczegóły przy rezerwacji. Ograniczenie ilości spowodowane jest bezpieczeństwem uczestników, a nie ograniczeniem sprzętowym.

UWAGA! Każdy uczestnik wynajmuje quada na czas jazdy, więc wszelkie uszkodzenia sprzętu spowodowane nieodpowiednim zachowaniem podczas jazdy będą kalkulowane i rozliczane na miejscu.